°C

Gorzów kupi 6 nowych tramwajów

Fot. Łukasz Kulczyński
 

Gorzowski magistrat dostał 25 mln złotych z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej na zakup sześciu nowych tramwajów. Wyprodukuje je bydgoska PESA, a zakup zostanie zrealizowany do czerwca 2023 roku.

Umowę na finansowanie zakupu sześciu wozów tramwajowych podpisała dziś w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej zastępca prezydenta Iwona Olek.

W lipcu tego roku ministerstwo poinformowało o możliwości dodatkowego wsparcia poszczególnych Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) w realizacji projektów infrastrukturalnych.

Gorzów odpowiedział na  propozycję, przedstawiając w sierpniu pomysł zakupu nowych tramwajów. Ministerstwo dobrze oceniło gorzowski projekt i zdecydowało o przekazaniu wsparcia na inwestycję.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku