°C

Śliwińska trzecia w plebiscycie Guttmanny 2021

Renata Śliwińska
 

Paralekkoatletka Startu Gorzów Renata Śliwińska zajęła trzecie miejsce podczas trzeciego Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W Warszawie wygrała inna paralekkoatletka Róża Kozakowska, a podium uzupełniła para tenisistka stołowa Natalia Partyka.

Pochodząca ze Skwierzyny 25-letnia Śliwińska na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio zdobyła złoto w pchnięciu kulą (kategoria F40).  Z kolei jej klub, Start Gorzów podczas plebiscytu otrzymał nagrodę najlepszej organizacji sportowej osób niepełnosprawnych. 

Zbigniew Lewkowicz – prezes GZSN Start Gorzów Wlkp.:

Reprezentanci Polski zdobyli podczas tegorocznych igrzysk paraolimpijskich w Tokio zdobyli 25 medali: siedem złotych, sześć srebrnych oraz dwanaście brązowych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku