°C

Urząd już wie na jakiej zieleni zależy mieszkańcom

fot:E.Kobelak
 

Prawie 150 ankiet dotyczących miejskiej zieleni złożyli gorzowianie do Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji Urzędu Miasta. Wypełniając formularz mieszkańcy mieli okazje wypowiedzieć się na tematy związane z utrzymaniem terenów zielonych, czyli np. koszenia trawy i przycinania drzew, jak i dzikich zwierząt żyjących na terenie miasta.

Gorzowianie mieli także okazje podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi miejskiej zieleni na specjalnie w tym celu zorganizowanych warsztatach. Tematy były cztery: utrzymanie terenów zielonych, zieleń w miejskich procesach inwestycyjnych, zwierzęta w mieście oraz udział społeczny w gospodarowaniu zielenią i edukacja ekologiczna. Dziś magistrat mówił o wynikach zielonych konsultacji i tak zmienić ma się m.in. ochrona zieleni podczas prowadzonych inwestycji. Mówi dyrektor Wydziału Inwestycji Alicja Kajder-Pussty:

W zakresie utrzymania terenów zielonych zmiany dotyczyć mają przycinania konarów drzew,  koszenia czy podlewania. Mówi dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego Agnieszka Kuźba:

Raport to bardzo ważne narzędzie w naszych rękach – mówił wiceprezydent Gorzowa Jacek Szymankiewicz.

Pełen raport z zielonych konsultacji znajdziecie na stronie internetowej miasta


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku