°C

O technologii i ekologii w Akademii gorzowskiej

fot. M. Sawoch
 

W Akademii im. Jakuba z Paradyża rozpoczęła się konferencja naukowo-technologiczna. Przez 3 dni naukowcy i przedsiębiorcy będą rozmawiać na temat nowoczesnych technologii w przemyśle. Tematem dzisiejszego spotkania są kierunki zmian w branży energetycznej.

Podczas spotkania wykład na temat środowiska i odnawialnych źródeł energii wygłosił dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Józef Kruczkowski:

Uczestnicy konferencji będą mieli także możliwość zwiedzenia największej w Polsce farmy fotowoltaicznej znajdującej się w gminie Witnica. O tym jak w praktyce wygląda utworzenie ekologicznej elektrowni mówił Gregor von Kampen-Banish, kierownik projektu „WITNICA 1”.

– Takie spotkania są niezbędne, żeby nasz region mógł się rozwijać – podkreślała dr inż. Aleksandra Radomska-Zalas, dziekan Wydziału Technicznego gorzowskiej Akademii:

– Żeby zadbać o klimat, świat nauki musi połączyć siły ze światem gospodarki – mówił prezes Lubuskiej Organizacji Pracodawców, Henryk Maciej Woźniak.

Konferencja naukowo-techniczna w gorzowskiej Akademii potrwa do piątku. Jutro tematem przewodnim spotkania będą nowoczesne technologie w informatyce.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku