°C

Akcja pod zakładem karnym [GALERIA]

Fot. KM PSP w Gorzowie
 

Tłum nawoływał do buntu pod zakładem karnym. Musiały interweniować służby- taki był scenariusz wtorkowych ćwiczeń gorzowskich policjantów, strażaków i strażników więziennych.

 
Scenariusz zakładał, że w związku z transportem do zakładu karnego niebezpiecznego przestępcy, pod murami zgromadziło się kilkanaście osób, które nawoływały do buntu. Odpalili także race i wzniecili pożar.  Policjanci musieli zatrzymać agresywne osoby. Pożarem przy budynku zajęli się strażacy, którzy dojechali na miejsce. W czasie działań służb, ruchem kierowali policjanci, by na drodze nie doszło do niebezpiecznej sytuacji.
Celem ćwiczeń była koordynacja służb i sprawdzenie procedur podczas działania w sytuacji kryzysowej. 
– Mieliśmy okazję sprawdzić choćby to, czy nasze wozy wjadą przez bramę główną zakładu – mówi  rzecznik prasowy gorzowskich strażaków Bartłomiej Mądry:

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku