°C

Pszczoły przyleciały do Gorzowa na I Konferencję Pszczelarską

autor: Piotr Wiśniewski
 

Blisko 200 pszczelarzy z całego województwa lubuskiego spotkało się w auli AJP w Gorzowie na I Konferencji Pszczelarskiej.

Oprócz wręczenia zasłużonym pszczelarzom odznaczeń Polskiego Związku Pszczelarskiego, same szkolenie ma według organizatora Wiesława Górskiego prezesa Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Gorzowie walor edukacyjny.

Jednym z wykładowców na konferencji jest autorytet w dziedzinie chorób pszczół prof. dr hab. Jerzy Wilde z Katedry Drobiarstwa i Pszczelnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Uczeń I LO w Gorzowie i laureat Wojewódzkiego Konkursu Pszczelarskiego Miłosz Myśków reprezentował na konferencji młode pokolenie pszczelarzy lubuskich.

Dla Waldemara Zycha ze Stanowic pszczelarstwo jest przede wszystkim ogromną pasją.

Oprócz wręczenia odznaczeń i ciekawych wykładów na konferencji pojawili się również producenci miodów i sprzętu pszczelarskiego z całego województwa. Spotkanie potrwa do 14.30.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku