°C

Koncertują i uczą gry na instrumentach. Poznaj Orkiestrę Siedlice

fot:E.Kobelak
 

Najmłodszy muzyk ma 10 lat, najstarszy ponad 70, największą grupę stanowią jednak osoby do 20 roku życia. Orkiestra Siedlice to miejsce dla muzyków z wieloletnim doświadczeniem, ale i tych którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w grze na instrumentach. Siedzibą orkiestry jest Dom Strażaka przy ulicy Strażackiej 36.

Mówi Grzegorz Krzeski, kapelmistrz orkiestry:

Orkiestra Siedlice za swoją działalność została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej”. Jednym z młodszych członków orkiestry jest 14 letnia Hania, która dołączyła do zespołu idąc w ślad starszego brata:

Z kolei 22 -letni Łukasz dołączył do orkiestry, idąc w ślady swoich rodziców:

Orkiestra Siedlice jest otwarta na nowych muzyków. Na początek wystarczą chęci, znajomość gry na instrumentach nie jest wymagana. – Wszystkiego nauczymy tu na miejscu – zapewnia Grzegorz Krzeski:

W podobny sposób do zespołu dołączył Jakub, który w Orkiestrze Siedlice gra na tenorze:

Muzycy Orkiestry Siedlice zapraszają wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się gry na instrumentach perkusyjnych na warsztaty. Te odbywają się w środy o godzinie 18.30 w Domu Strażaka przy ulicy Strażackiej 36. Ci, którzy opanują grę na tym instrumencie będą mogli dołączyć do orkiestry. W repertuarze Orkiestry Siedlice jest zarówno muzyka marszową, klasyczną, kościelna ale i rozrywkowa. Muzycy chętnie sięgają do utworów znanych z filmów i bajek. – Pandemia pokazała nam, że powinna prezentować się nie tylko na koncertach czy festiwalach, ale docierać z muzyką do mieszkańców w pobliże ich domów -mówi Grzegorz Krzeski, kapelmistrz orkiestry:

Gra na osiedlach spodobała się muzykom. To w jaki sposób mieszkańcy odbierali nasze koncerty, było odpowiedzią na to dlaczego tu jestem mówi 18-letni Bartosz, który w orkiestrze gra na trąbce:

Do swoich najważniejszych osiągnięć muzycy zaliczają występ na Mistrzostwach Europy Orkiestr w Rastede w Niemczech w 2019 roku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku