°C

Lubuska „Solidarność” na protestach w Luksemburgu

Fot. NSZZ "Solidarność"/Bogusław Motowidełko
 

Przedstawiciele „Solidarności” z całego województwa od rana protestują w Luksemburgu. Sprzeciwiają się m.in. decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Turowa.

Fot. NSZZ „Solidarność”/Bogusław Motowidełko

 – Wspieramy nie tylko kolegów górników, ale przede wszystkim samych siebie – mówi Radiu Zachód przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze Bogusław Motowidełko:

– Jesteśmy zasmuceni tym, co zastaliśmy na miejscu – dodaje Motowidełko:


CZYTAJ TAKŻE:  Przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu trwa protest związkowców z „Solidarności” przeciwko decyzji o zamknięciu kopalni Turów. Dzielnica Kirchberg, w której znajdują się biura instytucji europejskich, jest poprzecinana zasiekami i blokadami policji więcej

„Solidarność” przed TSUE: „Zasieki jak podczas wojny”

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku