°C

Kolejne gorzowskie szkoły przechodzą na nauczanie zdalne

fot:E.Kobelak
 

Kolejne klasy gorzowskich szkół podstawowych objęte kwarantannę. Dziś rano było ich trzynaście, choć wiemy już, że obecnie jest ich już więcej. Na kwarantanne skierowana została także cześć uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 i II Liceum Ogólnokształcącego, bez których odbędzie się dziś zabawa zorganizowana na 200 dni przed maturą.

 W klasach gdzie uczniowie zmuszeni są do pozostania w domach, wprowadzane jest nauczanie zdalne. Jak dowiedziało się Radio Gorzów, najpoważniejsza sytuacja jest teraz w Szkole Podstawowej nr 2 na Dolinkach, gdzie kwarantanną objętych zostało 9 klas. Mówi rzecznik prasowy magistratu Wiesław Ciepiela:

Jak tłumaczy nam dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Katarzyna Gromiec, mimo zaskoczenia i zamieszania związanego z kwarantanną procedury zadziałały prawidłowo i dziś od rana  większość uczniów  rozpoczęła naukę zdalną:

Dobra informacja jest taka, że w Szkole Podstawowej nr 2 kwarantanna obowiązuje do soboty włącznie. Od poniedziałku, uczniowie powinni wiec wrócić do zajęć w szkołach:

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, na wprowadzenie nowych obostrzeń zdecydowała się dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury, które teraz funkcjonuje w budynku po szkole przy ulicy Śląskiej:

Dodajmy, że niespełna dwa tygodnie temu – 11 października – kwarantanną w mieście objęta była jedna klasa w Szkole Podstawowej nr 1, dziś mamy ich 13.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku