°C

Strażacy usuwają skutki wichury

 

Do wieczora w Gorzowie i okolicach prognozowane są podmuchy silnego wiatru. Momentami może wiać z prędkością nawet do 100 km na godzinę. Do straży pożarnej wpływają kolejne zgłoszenia o połamanych gałęziach i drzewach. Od rana do godz. 16 w całym województwie lubuskim strażacy przyjęli ponad 700 zgłoszeń.

Zapytani przez nas mieszkańcy przyznali, że nie lekceważą ostrzeżeń wydanych przez IMGW i zabezpieczają się przed wiatrem:

Od rana strażacy mieli już kilkanaście wyjazdów, m.in. na ul. Szczecińską, Czereśniową, Fabryczną czy do Deszczna i Brzozowca. Najpoważniejsze zdarzenia miały miejsca na Poznańskiej i Teatralnej. W tym pierwszym miejscu drzewo spało na samochód. Na Teatralnej przewrócone drzewo uszkodziło 3 zaparkowane tam auta, w tym samochody Inspekcji Transportu Drogowego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Mówi bryg. Bartłomiej Mądry oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej:

Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia o silnym wietrze, który może występować w woj. lubuskim obowiązują do godz. 20.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku