°C

Nie zabijaj!

 

Drogowi bandyci nie mogą liczyć na taryfę ulgową- przestrzega lubuska drogówka.Szaleńcza jazda na złamanie karku, pod prąd, po chodniku, pasami awaryjnymi dróg ekspresowych, dramatyczne potrącenia, ucieczki przed policjantami to tylko niektóre wybryki drogowych piratów, codziennie rejestrowane przez mundurowych.

Policja przygotowała film z fragmentami nagrań wypadków i niebezpiecznych sytuacji, do jakich dochodziło na lubuskich drogach. – Wybraliśmy najbardziej bulwersujące sytuacje- mówi rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy: W wielu przypadkach policjanci odstępują od wystawienia mandatów i decydują się na drogę sądową. Tam grzywna może wynieść nawet 5 tysięcy złotych. Od grudnia zaś szykuje się zaostrzenie kar dla drogowych piratów: Od początku roku ponad 2 tysiące kierowców straciło już prawa jazdy, w tym ponad 1400 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Aż ponad sześciu tysiącom kierowców odebrano dowody rejestracyjne głownie za zły stan techniczny auta lub brak badań technicznych. Złapano ponad 2 tys. pijanych kierowców. Od początku roku na lubuskich drogach doszło do 440 wypadków, w których życie straciło 60 osób, a 530 zostało rannych. Ponadto odnotowano ponad 8000 kolizji.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku