°C

EuroCupowa porażka

Od porażki rozpoczęły walkę w rozgrywkach EurCup Women koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów Wlkp.

W inauguracyjnym spotkaniu fazy grupowej nasza drużyna zmierzyła się w Lublinie z miejscowym zespołem Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS. Lepsze w tym spotkaniu były gospodynie, które wygrały 79:59.

Na rozgrzewce w naszej drużynie pojawiła się Stephanie Jones, która wczoraj dołączyła do ekipy. Jednak to nie ona, co ze względu na brak aklimatyzacji różnicę czasu między Polską i USA jest zrozumiałe , lecz Courtney Hurt poprowadziła gorzowską drużynę do zwycięstwa w pierwszej kwarcie zdobywając w tej części gry aż 17 punktów. Niestety, w drugiej kwarcie role się odwróciły. To koszykarki z Gorzowa nie mogły sforsować obrony gospodyń, ale z minuty na minutę odrabiały straty by na 3 minuty przed końcem drugiej kwarty, po trafieniu Martiny Fassiny, wyjść na prowadzenie 32:31.

Trzecia część pojedynku była już bardziej wyrównana, niemiej lepiej ją rozpoczęły miejscowe koszykarki, które bezlitośnie wykorzystywały błędy naszego zespołu i po 3 minutach gry prowadziły 49:40, a na ostatnią przerwę schodziły z zaliczką 4 punktów. Początek ostatniej odsłony, podobnie jak dwóch poprzednich także dla gospodyń. Tym jednak razem miejscowe zdobywały punkty nie po błędach naszych koszykarek, ale po zdobyciu piłki po ich niecelnych rzutach. W efekcie w 36 minucie koszykarki z Lublina prowadziły już 71:54 i wiadomo było, że tego meczu już nie przegrają.

Karolina Matkowska (InvestInTheWest Enea):

Dariusz Maciejewski – trener InvestInTheWest Enea:

Natalia Kurach (Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS):

Krzysztof Szewczyk – trener Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS:

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 79:59 (14:28, 22:8, 18:14, 25:9)

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS: Natasha Mack 15, Kamiah Smalls 14, Aleksandra Stanacev 11, Martina Fassina 22, Zuzanna Sklepowicz 2, Emilia Kośla 2, Klaudia Niedźwiedzka 0, Natalia Kurach 4.

InvestInTheWest Enea: Borislava Hristova 15, Karolina Matkowska 2, Stephanie Jones 2, Courtney Hurt 24, Katarzyna Dzwigalska 0, Stella Johnson 3, Kseniia Tikhonenko 10, Dominika Owczarzak 3, Paula Duchnowska 0.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.