°C

GUS o lubuskich szkołach i nauczycielach

Fot. Envato
 

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, nazywany popularnie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji Urząd Statystyczny w Zielonej Górze opublikował raport dotyczący lubuskiego szkolnictwa.

Jak się okazuje, w minionym roku szkolnym do ponad tysiąca szkół i przedszkoli w całym województwie uczęszczało ponad 165 tys. uczniów i przedszkolaków, których uczyło niemal 13 tys. nauczycieli.

Jak mówi Elwira Olczyk z zielonogórskiego Urzędu Statystycznego, to dane, które od kilku lat utrzymują się na podobnym poziomie:

Jak wynika z opublikowanych właśnie danych, ponad połowa lubuskich nauczycieli to nauczyciele dyplomowani, niemal 23 procent z nich to nauczyciele mianowani, a 17 procent to tzw. nauczyciele kontraktowi.

A jak dane GUS-owskie wyglądają jeśli chodzi o liczbę poszczególnych szkół i uczęszczających do nich uczniów?

Dodajmy, że w województwie lubuskim mamy jeszcze pięć uczelni wyższych, w których studiuje niemal 12 tys. studentów. Co ciekawe, w ostatniej dekadzie na lubuskich uczelniach wzrosła liczba nauczycieli akademickich – zwiększyła się też liczba profesorów i doktorów habilitowanych. Więcej jest także kobiet z najwyższymi tytułami naukowymi.

GUS o lubuskich szkołach i nauczycielach - Radio Gorzów 95,6FM


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku