°C

Kryzys zaopatrzeniowy w USA. Tegoroczne Boże Narodzenie będzie inne

Fot. U.S. Coast Guard Visual Information Gallery, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3498639
 

Biały Dom stara się zapobiec kryzysowi w zaopatrzeniu w towary spowodowanym zakłóceniami w globalnych łańcuchu dostaw.

Prezydent Joe Biden zapowiedział, że główna sieć handlowa Walmart, największy amerykański port oraz firmy kurierskie przejdą na pracę non-stop. Biały Dom nie gwarantuje jednak, że sezon świątecznych zakupów będzie przebiegał bez zakłóceń.

Jednym ze skutków pandemii COVID -19 są zatory w globalnym łańcuchu dostaw. Przejawiają się one brakami układów scalonych zmuszającymi koncerny motoryzacyjne do ograniczenia produkcji aut, opóźnieniami w rozładunku kontenerów, problemami z transportem i brakami niektórych towarów.

By rozładować część zatorów prezydent Joe Biden ogłosił, że jeden z największych amerykańskich portów w Los Angeles przejdzie na system pracy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Prace w tym trybie rozszerzą także firmy przesyłkowe Fedex i UPS oraz największa amerykańska sieć supermarketów WALMART.

„To jest pierwszy krok do przestawienia naszego całego systemu transportu towarów i logistyki na system pracy 24 godziny przez 7 dni”

– mówił Joe Biden.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że administracja Bidena robi wszystko co możliwe by rozładować zatory w globalnym łańcuchu dostaw. Przyznała jednak, że nie może zapewnić iż wszystkie świąteczne paczki dotrą do adresatów na czas.

CZYTAJ TAKŻE: Felixstowe, największy port kontenerowy Wielkiej Brytanii jest przepełniony. Część firm przestała wysyłać tam dostawy. Powody to brexit i pandemia. A branża ostrzega, że efekty odczują mieszkańcy Królestwa czekający na paczki. Również te świąteczne… więcej

Wielka Brytania: największy port kontenerowy przepełniony. Zagrożone dostawy


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku