°C

Nagrody i odznaczenia dla nauczycieli

fot. M. Sawoch
 

Jutro obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Ale w Gorzowie miejskie obchody święta nauczycieli zorganizowano już dziś. W hali Zespołu Szkół Gastronomicznych nie zabrakło nagród i prezentów.

Podczas uroczystości wręczono 5 złotych odznak Związku Nauczycielstwa Polskiego i 76 nagród dla nauczycieli, którzy ze szczególnym zaangażowaniem wypełniają swoje obowiązki. Mówi prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki:

Nagrodę dostała m.in. Elżbieta Łagoda, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 9.

W tym roku na rozwój oświaty w Gorzowie przeznaczono 420 milionów złotych. To najwyższa kwota w historii, a już szykują się kolejne dofinansowania na rozwój i wyposażenie placówek – mówi dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Renata Pliżga:

W Gorzowie pracuje około 1900 nauczycieli, którzy mają pod opieką 21 tysięcy uczniów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku