°C

Bezrobocie bez zmian

fot. E.Kobelak
 

Bezrobocie w Gorzowie bez zmian. Jak poinformował Wojewódzki Urząd Pracy stopa bezrobocia pod koniec września utrzymała się na tym samym poziomie co w sierpniu i wyniosła 3, 1%. 

W powiecie gorzowskim zanotowano spadek bezrobocia z 4,7% do 4,5%, a w województwie lubuskim z 5,5 do 5,4%.

Liczba osób bez pracy w naszym mieście spadła o 96; z 1 739 zarejestrowanych na początku miesiąca do 1 643 pod koniec września.

Trzech na pięciu (59,2%) bezrobotnych w Gorzowie to kobiety, co piąty (18,2%) nie ukończył 30 lat, a prawie co trzeci (29,6%) jest po „pięćdziesiątce”.Co trzeci (35,2%) zarejestrowany w PUP jest długotrwale bezrobotny, a dokładnie co dziesiąty (10%) niepełnosprawny.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku