°C

Dzień Ratownictwa Medycznego

fot. M. Sawoch
 

Dziś obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego. To okazja, żeby podziękować wszystkim osobom, które na co dzień pełnią służbę ratując ludzkie życie.

Nad zdrowiem i życiem Lubuszan czuwa 665 ratowników, 109 pielęgniarek i 181 lekarzy. Wszystkim podziękował dziś wojewoda Władysław Dajczak:

Podczas obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego wręczono także medale za długoletnią służbę i wyróżnienia dla ratowników, którzy szczególnie angażują się w swoją pracę. Jednym z wyróżnionych jest główny dyspozytor w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, Mirosław Baranowicz:

W województwie lubuskim w 8 oddziałach ratunkowych działają 54 zespoły ratownictwa medycznego. Średnio w ciągu doby karetki pogotowia wyjeżdżają 254 razy.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku