°C

Filharmonie gorzowska i zielonogórska rozpoczynają współpracę

fot. M. Sawoch
 

Filharmonie z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry rozpoczęły współpracę. Ta planowana jest na wielu płaszczyznach, a pierwszym jej akcentem będzie organizacja w Zielonej Górze projektów edukacyjnych Muzyczne Raczkowanie i Akademia Muzyki, które z powodzeniem są realizowane w Gorzowie.

O nawiązaniu współpracy przez te instytucje kultury poinformowała rzeczniczka Filharmonii Gorzowskiej Urszula Śliwińska.

Muzyczne Raczkowanie to jeden z flagowych projektów edukacyjnych Filharmonii Gorzowskiej. To zajęcia dla całych rodzin, adresowane zwłaszcza dla mam w ciąży oraz dzieci do czwartego roku życia.

„Prowadzi je Iwona Goździk, która na słynnym czerwonym dywanie poprzez zabawę, taniec, śpiew i ciekawe animacje wprowadza w świat muzyki klasycznej. W zajęciach zawsze biorą również udział muzycy orkiestry. To okazja do obcowania z muzyką klasyczną na żywo w formie przystępnej i zachęcającej dla najmłodszych dzieci” – wyjaśniła rzeczniczka.

Akademia Muzyki to zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli prowadzone przez dwie gorzowskie wiolonczelistki – Natalię Makuch i Katarzynę Winkiewicz-Więcław.

Filharmonia Zielonogórska od nowego sezonu artystycznego wprowadzi tego typu, cykliczne zajęcia muzyczne dla najmłodszych również u siebie. Nie będzie to jedyny obszar współpracy, jaki planują obie instytucje na najbliższe miesiące.

„Planowany jest już wspólny projekt na zakończenie sezonu artystycznego w obu instytucjach. Będzie to koncert, podczas którego melomani wysłuchają +Planet+ Gustava Holsta. Koncert będzie połączony z multimedialnym widowiskiem i odbędzie się w obu stolicach województwa lubuskiego” – powiedziała Śliwińska.

Współpraca obu instytucji obejmie także realizacje innych wspólnych przedsięwzięć artystycznych, wymianę instrumentów oraz programy lojalnościowe dla gorzowskich i zielonogórskich melomanów, aby zachęcić ich do odwiedzania sąsiedniej filharmonii. (PAP)


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku