°C

„Motyle” wylądowały także w Radiu Gorzów…

autor: Piotr Wiśniewski
 

Po raz 22 w gorzowskiej Filharmonii wręczono nagrody kulturalne Prezydenta Miasta „Motyle”. W tym roku te wyjątkowe nagrody otrzymali: Jan Zalewski kustosz Muzeum Lubuskiego, gorzowski aktor Michał Anioł związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy od 2008 roku, Maria Szupiluk od czterdziestu lat kierownik artystyczny i choreograf Zespołu „Mali Gorzowiacy” i Radio Gorzów jako Promotor Kultury.

Jak powiedział Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wybór nagrodzonych nie był łatwy.

Tytuł honorowego Promotora Kultury otrzymało Radio Gorzów. Z nagrody bardzo zadowolony był Prezes Zarządu Radia Zachód Piotr Bednarek.

Dumy z radiowego zespołu i z nagrody nie krył także kierownik programu Radia Gorzów Bogdan Sadowski.

Gorzowski aktor Michał Anioł powiedział zebranym na sali, że dzięki swojej artystycznej działalności w teatrze wreszcie miał gdzie „wylądować”.

Podczas gali wręczono również honorowe odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej” ustanowione przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotra Glińskiego. Odznaczenia za wyróżniającą się działalność kulturalną otrzymali: gorzowska aktorka Kamila Pietrzak Polakiewicz, dr Mirosław Pecuch z Muzeum Lubuskiego, artysta plastyk Jerzy Gąsiorek i muzyk Michał Wróblewski. Uroczystość zakończyła się koncertem gorzowskich filharmoników.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku