°C

Alfabet Gorzowski Rudzińskiego

fot:E.Kobelak
 

A jak alchemik kostrzyński, B jak Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazowy, C jak Chwalęcice - w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie odbyła się dziś premiera Alfabetu Gorzowskiego, książki przygotowanej przez Zbigniewa Rudzińskiego, regionalistę i szefa oddziału PTTK „Ziemia Gorzowska”.

Co ciekawe, także Radio Gorzów wniosło cegiełkę do powstania książki. To dla naszych słuchaczy Zbigniew Rudziński przygotowywał pierwsze odcinki Alfabetu Gorzowskiego:

Książka zawiera wiele archiwalnych zdjęć, map i rysunków:

Premiera książki zgromadziła w bibliotece wielu gorzowian, zainteresowanych nową publikacją napisaną przez znanego w mieście regionalistę:

Książka będzie dostępna m.in w  siedzibie PTTK. Kilka egzemplarzy trafiło także do gorzowskiej biblioteki.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku