°C

Gorzów inwestuje w drogi. Ile wydajemy? Co roku więcej

fot. T.Jocz
 

Pandemia nie wyhamowała inwestycji drogowych w Gorzowie. Co więcej, jak podał Portal Samorządowy, jeśli chodzi o budżet na remonty dróg, to północna stolica lubuskiego może w tym roku pochwalić się najwyższą kwotą w przeliczeniu na 1 km zarządzanej drogi.

Dziennikarze portalu przeanalizowali wydatki majątkowe miast wojewódzkich na inwestycje drogowe w latach 2017-2021. Chodzi o pieniądze miejskie, bez dotacji zewnętrznych. Jak się okazało, Gorzów w ostatnich latach podnosił nakłady na inwestycje drogowe – z niespełna 22 mln zł w roku 2017, przez 24,9 mln zł w 2018, 27,5 mln zł w 2019 do 61,5 mln zł w naznaczonym pandemią przecież roku 2020.

Jak podaje portal, gigantyczny skok wydatków powinien nastąpić dopiero w tym roku, na który zaplanowano aż 185,6 mln zł. Przy niespełna 400 km dróg do obsłużenia daje to 474,2 tys. zł na 1 km. To najwyższy wskaźnik spośród wszystkich miast wojewódzkich, od których dziennikarze portalu otrzymali dane.

Co ciekawe, spadek nakładów w pandemicznym roku 2020 nastąpił m.in. w Zielonej Górze.

Cały artykuł można przeczytać tutaj (link)

Gorzów inwestuje w drogi. Ile wydajemy? Co roku więcej - Radio Gorzów 95,6FM


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku