°C

W Lubuskiem zarabiamy coraz więcej, ale nadal mniej niż w innych regionach.

Fot. Pixabay
 

Pracownicy z lubuskiego zarabiają coraz więcej, ale nadal mniej niż w innych regionach- informuje Główny Urząd Statystyczny. Mieszkaniec województwa lubuskiego pracujący w firmach zatrudniających powyżej 9 pracowników zarabia średnio 5103 złotych brutto.

To pierwszy raz w historii, gdzie wynagrodzenie średnie przekroczyło pułap 5 tysięcy złotych.D la porównania: mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego zarabiają o ponad 300 złotych brutto więcej. To może oznaczać, że będzie następować migracja pracowników z województwa lubuskiego do Wielkopolski czy na Pomorze Zachodnie. Kwota 5103 złotych pensji brutto w sektorze przedsiębiorstw prezentuje się dobrze, ale eksperci radzą, by patrzeć na tę kwotę z pewnym dystansem: Pracownicy budżetówki zarabiają mniej. Podobnie bywa w małych firmach zatrudniających mniej niż 10 osób. Średnie wynagrodzenie w lubuskim jest więc pewnie niższe – mówi Dorota Siedziniewska – Brzeźniak z firmy Idea HR Group.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku