°C

CBA zatrzymało 5 osób za pranie pieniędzy

fot. Pixabay
 

Pięć osób zostało zatrzymanych przez CBA w ramach śledztwa dotyczącego prania pieniędzy na kwotę kilku milionów złotych. 

Wśród zatrzymanych jest założycielka i prezes polskiej fundacji działającej na Karaibach, a także prezes spółki księgowej, biznesmen i dwie inne osoby z nimi współpracujące – poinformował IAR rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Piotr Kaczorek. 

Rzecznik powiedział, że śledztwo dotyczy prania pieniędzy, które przechodziły przez konta fundacji i dotyczyło działań na szkodę jednej ze śląskich spółek. 
Innym wątkiem jest powoływanie się przez prezes fundacji na wpływy w ministerstwie spraw zagranicznych i podjęcie się pośrednictwa w uzyskaniu zgody na wydanie wizy wjazdowej do Polski dla obywatela jednego z państw Bliskiego Wschodu. W zamian miały zostać przekazane pieniądze na rzecz fundacji.

Piotr Kaczorek poinformował, że fundacja miała również wystawiać puste faktury VAT na rzecz zatrzymanego biznesmena.
Śledztwo w tej sprawie toczy się od dwóch lat. Prowadzone jest przez prokuraturę regionalną w Warszawie i delegaturę CBA w Lublinie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku