°C

„Żeby nie było śladów”. Film o zabójstwie Grzegorza Przemyka kandydatem do Oscara

 

Film "Żeby nie było śladów" o zabójstwie Grzegorza Przemyka będzie polskim kandydatem do Oscara- ogłosił Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Film Jana P. Matuszyńskiego wygrał z pozostałymi trzema nominowanymi obrazami: „Najmro” Mateusza Rakowicza, „Prime Time” Jakuba Piątka i „Hiacyntem” Piotra Domalewskiego.

W skład komisji, która podjęła decyzję o tym, że to właśnie ta produkcja będzie reprezentować Polskę w wyścigu po Oscary, weszli: producentka filmowa Ewa Puszczyńska, dyrektor PISF Radosław Śmigulski, prezes Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji Sean Bobbit, kompozytor muzyki filmowej Jan A. P. Kaczmarek, kierowniczka działu produkcji filmowej i rozwoju projektów filmowych PISF Małgorzata Szczepkowska-Kalemba oraz operator Łukasz Żal.

Światową premierę film „Żeby nie było śladów” będzie miał 9 września podczas festiwalu w Wenecji. W polskich kinach pojawi się 24 września a 94. galę nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej zaplanowano na 27 marca 2022 roku.

"Żeby nie było śladów". Film o zabójstwie Grzegorza Przemyka kandydatem do Oscara - Radio Gorzów 95,6FM

Fot. Lubię KINO/Facebook


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku