°C

Żołnierze AK do młodych: łączy nas koleżeństwo i wspólna służba dla Polski

Fot. PAP
 

Nie mówcie do nas "bohaterowie", tylko bierzcie przykład, który będzie wam służyć - tak w 77 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego mówią do kolejnych pokoleń żołnierze Armii Krajowej. W Warszawie przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i AK uczczono 77. rocznicę niepodległościowego zrywu stolicy.

Apel do młodych wygłosiła pełniąca obowiązki prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Teresa Stanek. Jak podkreśliła, młodzi są bliscy sercu weteranów:

Teresa Stanek służyła w Szarych Szeregach, a następnie została żołnierzem Armii Krajowej. Mówiła, że mając w pamięci okres wojny, dziś jest obywatelką państwa polskiego, ale już nie podziemnego:

Podczas uroczystości odczytano również list marszałek Sejmu Elżbiety Witek, która podkreśliła, że etos Powstania Warszawskiego sprawił, że Polacy nie pogodzili się z ograniczoną suwerennością w okresie komunizmu. O fenomenie organizacyjnym Polskiego Państwa Podziemnego, które zjednoczyło różne siły polityczne, mówił natomiast prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku