°C

Ponad 457 tys.km dla Gorzowa

autor: Piotr Wiśniewski
 

Specjalne nagrody dla uczestników akcji „Rowerowa Stolica Polski” za zajęcie pierwszego miejsca dla miasta powyżej 100.000 mieszkańców, wręczyli wygranym przedstawiciele Urzędu Miasta na Starym Rynku w sobotnie popołudnie. Sukcesem wszystkich gorzowian jest niewątpliwie wykręcenie 457 608 kilometry dla Gorzowa.

Z tak wysokiego wyniku bardzo zadowolony jest Piotr Guszpit, dyrektor Wydziału Sportu gorzowskiego magistratu.

W kategorii panów najlepszy był Mirosław Łechtański ze swoją grupą „Rowerowe Wycieczki Gorzów Wielkopolski”, który nie krył swojego szczęścia ze zwycięstwa.

Najwięcej wśród pań kilometrów wykręciła dla Gorzowa Mariola Krzywicka z grupy „Fajni Rowerzyści”.

Jedną z najaktywniejszych grup rowerowych biorących udział w akcji był zespół „Morsy Eskimo”. O ich przygodzie z akcją mówi prezes Jerzy Złotowski.

W klasyfikacji generalnej najaktywniejszymi grupami byli: „Faurecia – Gorzów 2”, „Morsy Eskimo” i „Fajni Rowerzyści”, a wśród szkół: Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych, Szkoła Podstawowa nr 17 oraz Szkoła Podstawowa nr 2 z Gorzowa. Uczestnicy otrzymali od władz miasta plecaki, bidony, akcesoria do telefonów na rower oraz statuetki i okolicznościowe koszulki.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku