°C

Zegar na wieży katedralnej jeszcze długo bez wskazówek

fot. P. Małyszko
 

Remont katedry po pożarze sprzed czterech lat wciąż trwa. Choć tarcza katedralnego zegara zamontowana została już kilka miesięcy temu, wciąż brakuje wskazówek. Te pojawią się najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.

Sprawa jest bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. Obecnie tworzony jest projekt dotyczący zagospodarowania katedralnej wieży, który musi zostać też zaakceptowany przez konserwatora zabytków. Dopiero wtedy będzie można przystąpić do prac. Mówi Zbigniew Kobus, proboszcz Katedry:

Projekt zakłada też dostosowanie wieży do celów turystycznych. Zarówno wskazówki zegara jak i możliwość zwiedzania wieży katedralnej najprawdopodobniej będzie możliwa w 2022 roku:

Mechanizm zegara został uratowany z pożaru. Trwa jego konserwacja w pracowni w Puszczykowie w województwie wielkopolskim.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku