°C

Dyrygent-rezydent w Filharmonii Gorzowskiej

A.Dobosiewicz
 

Filharmonia Gorzowska jest jedną z sześciu instytucji w Polsce, która została laureatem konkursu "Dyrygent-rezydent" Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Dzięki temu współpracę z gorzowskim zespołem rozpocznie od nowego sezonu dyrygentka, Sabrina Stachel.

Program powstał po to, by ułatwić młodym dyrygentom nabywanie praktyki zawodowej. O szczegółach mówi Urszula Śliwńska, rzecznik prasowy instytucji:

Sabrina Stachel jest obecnie studentką gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki na kierunku teoria muzyki oraz dyrygentura symfoniczno-operowa. W nadchodzącym sezonie artystycznym w Filharmonii Gorzowskiej poprowadzi samodzielnie trzy koncerty:

W tegorocznej edycji programu wybrano sześciu rezydentów dyrygentów, czterech z nich to kobiety.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku