°C

Nowe możliwości walki z COVID 19. Inwestycja w laboratorium WSSE

fot:E.Kobelak
 

W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologiczna w Gorzowie, wdrażana jest technologia sekwencjonowania genomu koronowirusa. W ten sposób gorzowska stacja dołącza do pięciu innych w kraju, które rozpoczynają takie badania. Sekwencjonowanie to nic innego jak możliwość dokładnego określenia z jakim wirusem mamy do czynienia.

Mówi Główny  Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka:

– Ta inwestycja pozwoli nam wejść na wyższy poziom nadzoru epidemiologicznego – mówi Wojewódzki Inspektor Sanitarny Dorota Konaszczuk:

– To ważny dzień dla naszego województwa – mówił wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

Inwestycja w laboratorium wojewódzkiej stacji w Gorzowie to koszt  około miliona złotych.

Jednocześnie wszyscy uczestnicy podkreślali, że wciąż najlepszym zabezpieczeniem naszego zdrowia są szczepienia  przeciw COVID 19. – To główna broń w walce z pandemią – mówił minister:

O udział w szczepieniach apelował także wojewoda  Dajczak:

Jak dodał wojewoda Dajczak, szczepienia to jedyna droga by zabezpieczyć się przed kolejną, jesienną falą zachorowań.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku