°C

Wyniki rekrutacji do szkół średnich już znane!

autor: Piotr Wiśniewski
 

Blisko 2300 uczniów podstawówek z Gorzowa poznało dzisiaj wyniki rekrutacji do szkół średnich. Najbardziej popularnymi ogólniakami w tym roku czyli te do których złożono najwięcej podań były I, IV i II Liceum Ogólnokształcące. Wśród szkół branżowych największą popularnością cieszył się gorzowski Elektryk.

Wicedyrektor I LO Teresa Kostyszak twierdzi, że oprócz renomy tej szkoły młodzi ludzie patrzyli również na ilość oddziałów przewidzianych dla ósmoklasistów.

W tegorocznej rekrutacji do I LO bardzo dużo podań wpłynęło od laureatów konkursów przedmiotowych.

Swojej radości z dostania się do I LO nie ukrywali między innymi Wojtek Kowalski, Maja Plócińska i Zosia Szulowska.

Według informacji z Wydziału Edukacji gorzowskiego magistratu, w tym roku dla uczniów podstawówek przygotowano 2 285 miejsc, a przypomnijmy, że podań do placówek wpłynęło za pośrednictwem systemu 2300. Zainteresowani mogą sprawdzić swoje wyniki rekrutacji na stronach internetowych poszczególnych szkół, a także na stronie Wydziału Edukacji i stronie https://www.zawodowcy.gorzow.pl/


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku