°C

Leżakownia zabytkiem? Prace przy Walczaka muszą zostać wstrzymane

fot:Street View
 

Lubuski Konserwator Zabytków wszczyna postępowanie w sprawie wpisania do rejestru zabytków województwa lubuskiego podziemnych magazynów – leżakowni dawnego browaru przy ulicy Walczak. Chodzi o teren należący do prywatnego właściciela, na którym kilka tygodni temu rozpoczęły się prace porządkowe. Ma być to wstęp do zagospodarowania tego miejsca.

– Teraz prace będą musiały zostać wstrzymane – mówi kierownik gorzowskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków Błażej Skaziński:

Samo rozpoczęcie postępowania nie przesądza jeszcze o wpisie obiektu do rejestru zabytków:

Dodajmy, że miasto sprzedało te działkę w 1999 roku. Od tego czasu teren kilkakrotnie zmieniał właściciela i mimo licznych pomysłów na jego zagospodarowanie, do tej pory żaden nie został jednak zrealizowany

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku