°C

Oszuści podają się za strażaków i chodzą po domach

fot. www.gov.pl/web/kgpsp
 

Uwaga na oszustów, którzy podają się za strażaków. O kolejnej metodzie oszustwa ostrzegają prawdziwi strażacy i informują, że nie prowadzą żadnych kontroli w domach czy mieszkaniach prywatnych.

Po oszustwach „na wnuczka” czy „na policjanta” to kolejny sposób, który zaczęli wykorzystywać złodzieje. Przebrani w mundur chcą ukraść, zwłaszcza osobom starszym, oszczędności całego życia.

Strażacy podają przykład z województwa łódzkiego, gdzie do jednego z mieszkańców zapukały osoby przebrane właśnie w mundur strażacki i chcieli przeprowadzić kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście tym razem mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania. W takich przypadkach należy jak najszybciej powiadomić policję.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku