°C

Trwa Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie im. Herlinga-Grudzińskiego

Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie im. Herlinga-Grudzińskiego
 

„Wieża” ” – to hasło ogólnopolskiego konkursu literackiego, w którym można wygrać 5 tysięcy złotych. Konkurs organizowany jest w ramach festiwalu literackiego w Kielcach pod nazwą „Pociąg do literatury. I Herling – Grudziński Festiwal”.

Na konkurs należy przesłać 1 opowiadanie o objętości do 7 stron wydruku komputerowego. Regulamin dostępny jest na stronie: www.ompio.pl. Prace należy przesyłać mailem do 5 sierpnia 2021 r. na adres: sekretariat@zamkowa3.pl.

Organizatorem konkursu są kieleckie instytucje: Wzgórze Zamkowe – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Nagroda dla zwycięzcy – 5000 zł ufundowana została przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Konkurs ma charakter otwarty a przyświecające mu hasło przewodnie: „Wieża”, może być rozumiane dosłownie lub metaforycznie.

Podczas festiwalu „Pociąg do literatury. I Herling – Grudziński Festiwal”, który odbędzie się w Kielcach w dniach 3-5 września b.r. zaplanowano kilkadziesiąt wydarzeń: spotkania z pisarzami, warsztaty literackie i wystawy.

Do udziału w dyskusjach zaproszeni zostali najwybitniejsi znawcy twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz artyści zajmujący się jego prozą. Impreza ma na celu rozbudzenie potrzeby czytania i promocję wartościowej literatury poprzez osadzenie jej wśród wyzwań cywilizacyjnych społeczeństwa XXI w. To także sposób na upamiętnienie pochodzącego z Kielc pisarza i wartości humanistycznych, którym był wierny.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku