°C

Ponad 50 interwencji straży pożarnej po burzach [FILM]

 

Po burzach, którym towarzyszył ulewny deszcz, lubuscy strażacy przyjęli dotąd 56 zgłoszeń dotyczących skutków pogody. Niemal wszystkie dotyczą pompowań wody. Po ulewie najwięcej pracy mają w Gorzowie Wlkp. i pow. gorzowskim.

Jak poinformował PAP oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp., w Gorzowie i powiecie zanotowano 21 interwencji związanych z wypompowywaniem deszczówki z piwnic, podtopionych posesji i domków jednorodzinnych, sklepu czy przedszkola.

W Kostrzynie nad Odrą w pow. gorzowskim strażacy usuwali wodę spod jednego z wiaduktów. Po kilka zgłoszeń było z innych lubuskich powiatów, m.in. krośnieńskiego i słubickiego. Najintensywniej padło wieczorem w północnej części regionu.

Zgodnie z komunikatem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, po burzach w piątek wieczorem stacje w Gorzowie i Słubicach zanotowały opady w wysokości od 22 mm do 26 mm.

Strefa z burzami przemieściła się na północ i w kolejnych godzinach nie prognozuje się intensywnych zjawisk burzowych – przekazało IMGW.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku