°C

„Ballada o Wołyniu” w Filharmonii Gorzowskiej

Graf.Organizatora
 

W piątek, 9 lipca, w Filharmonii Gorzowskiej zespół Teatr Nie Teraz wystawi przedstawienie „Ballada o Wołyniu”

To pierwsza sztuka, poruszająca temat ludobójstwa na polskiej ludności Kresów Wschodnich. W scenariuszu wykorzystano oryginalne świadectwa osób, które przeżyły Zagładę Polaków na Kresach, stare pieśni oraz wątki z głośnej książki Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje”.

Sztukę będzie można obejrzeć w piątek o godzinie 17:00 w Filharmonii Gorzowskiej. Bezpłatne zaproszenia będzie można odebrać do piątku między godziną 9 a 15 w delegaturze Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Jagiellończyka 4. Możliwa jest też rezerwacja e-mailowa (jaroslaw.palicki@ipn.gov.pl).

Występ Teatru Nie Teraz to jedno z wydarzeń towarzyszących organizowanym przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie obchodom Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku