°C

Chopin (Matteo Zoli) zagrał na Pikniku… [FILM]

 

Filharmonia Gorzowska po raz piąty zaprosiła gorzowian na łono natury, by posłuchać muzyki Fryderyka Chopina z perspektywy leżaka. Pierwszy z cyklu niedzielnych koncertów zgromadził przed salą tłumy gorzowian.

Rzeczniczka placówki Urszula Śliwińska nie kryła zaskoczenia licznymi telefonami mieszkańców z zapytaniem – kiedy wracają tego typu koncerty?

Pierwszym artystą na początek cyklu Pikników był Matteo Zoli, pianista młodego pokolenia z Włoch. Dla pianisty był to pierwszy koncert na wolnym powietrzu z repertuarem nie tylko chopinowskim.

Gorzowska publiczność ciepło przyjęła Włocha, a inicjatywa powrotu z koncertami w tej formie nadal oceniana jest przez mieszkańców pozytywnie.

Koncerty w ramach Pikników Chopinowskich będą organizowane aż do 29 sierpnia w każdą niedzielę o godzinie 18.00 oprócz 15 sierpnia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku