°C

Funkcjonariusze SG odzyskali kampera wartego 250 tysięcy zł

Fot. Unsplash
 

Funkcjonariusze SG z placówki w Zielonej Górze/Babimoście odzyskali skradzionego w Niemczech kampera o wartości 250 tys. zł. Jego kierowca jest poszukiwany; udało mu się uciec podczas pościgu - poinformowała we wtorek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Jak się okazało, właściciel pojazdu zauważył znikniecie auta z parkingu w Berlinie już po jego zatrzymaniu w Polsce. Wówczas zgłosił kradzież. Niebawem pojazd zostanie mu zwrócony.

Do pościgu za kierującym kamperem marki Fiat Ducato Familii doszło w poniedziałek w okolicach granicznego Gubina. Patrolujący ten rejon patrol SG chciał zatrzymać do kontroli kampera na norweskich numerach rejestracyjnych. Jego kierowca rzucił się jednak do ucieczki.

„Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierowca porzucił samochód w Sękowicach, a sam uciekł do pobliskiego lasu. Sprawa została przekazana policji”

– powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że turystyczne kampery, które nie należą do tanich aut, często są brane na celownik złodziei.

Od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG odzyskali osiem takich pojazdów o łącznej wartości blisko 1,6 mln zł; w większości zostały skradzione w Niemczech.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku