°C

Trzy warianty zmian przy ul. Kazimierza Wielkiego

fot: Street View
 

Miasto rozważa trzy warianty zmian na drodze wspomagającej wzdłuż Kazimierza Wielkiego, prowadzącej m.in do stacji Pogotowia Ratunkowego i Urzędu Stanu Cywilnego. Zmiany mają usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Ewentualne zmiany polegać mają na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego z dopuszczeniem ruchu rowerowego w obu kierunkach. Urzędnicy obawiają się jednak, że ruch jednokierunkowy wiązać będzie się z wydłużeniem drogi dojazdu do posesji, co często powoduje kontrowersje mieszkańców.
Mówi rzecznik prasowy magistratu Wiesław Ciepiela:

Na uwagi mieszkańców czekają urzędnicy Wydziału Dróg

Decyzja dotycząca wyboru jednego z trzech wariantów podjęta zostanie na podstawie zebranych opinii mieszkańców. Urzędnicy podkreślają, że żaden z wariantów nie przewiduje poszerzenia drogi, wykonania miejsc postojowych czy likwidacji strefy zamieszkania.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku