°C

Nazwa dla nowego ronda

Fot. Bartłomiej Nowosielski, UM
 

Dzisiejsza sesja rady miasta to nie tylko propozycja podwyżek w strefie płatnego parkowanie. Radni podejmą także decyzję w sprawie nazwy dla nowego ronda. Pięcioro radnych chce, by nowe rondo tuż przy pomniku Adama Mickiewicza nazwać rondem Wolontariuszy.

– Wysiłek rzeszy często bezimiennych ludzi, pracujących społecznie na rzecz innych to dobro nieobliczalne” – tak swój wniosek argumentują radni Alicja Burdzińska, Maria Surmacz i Tomasz Rafalski z klubu PiS oraz Jacek Sterżeń i Tomasz Manikowski z Gorzów Plus. Mówi radna Burdzińska:

Miasto ma jednak inny pomysł na nazwę dla tego ronda. Komisja ds. nazewnictwa ulic i placów propozycje tę zaopiniowała negatywnie argumentując, że dla ronda położonego tuz przy Skwerze Wolności odpowiedniejszą nazwą będzie rondo Wolności. Natomiast propozycja nazwy Wolontariuszy będzie rozpatrywana w stosunku do innych nowo powstałych rond. Takie tłumaczenia nie przekonują jednak radnej Burdzińskiej:

Dodajmy, że już ponad rok temu radna Alicja Burdzińska proponowała nazwę Wolontariuszy dla ronda przy szpitalu na ulicy Wyszyńskiego. Wówczas radni zdecydowali jednak, by nosiło ono nazwę Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku