°C

Stal równa, Falubaz z dziurami w składzie i derby dla Gorzowa!

fot. Jacek Białogłowy
 

Żużlowcy Stali Gorzów pokonali Falubaz Zielona Góra w 95 derbach Ziemi Lubuskiej. W I fazie zawodów minimalnie lepszy byli gospodarze, od ósmego biegu to Stal jednak dyktowała warunki i spokojnie odjechała od miejscowych i wygrała 47-43.

Pierwszy bieg i od razu radość wśród kibiców Stali, a rozczarowanie miejscowych. Wprawdzie spod taśmy bardzo dobrze ruszył Zengota, ale szybko wyprzedził go Woźniak ze Stali, który bez problemu dowiózł wygraną do końca. Wyprzedził Zengotę, który musiał odpierać ataki Sundstroema. Ostatni Thorsell – zupełnie bezbarwny. Po I biegu 4-2. dla gości. 

II wyścig to bieg juniorski i od razu zmiana nastrojów na trybunach. Zgardziński i Niedźwiedź wygrywają 5-1 choć Niedźwiedź musiał mocno się napracować, żeby wyprzedzić rywali. Ale młodzi z Falubazu wygrali i było 7-5 dla zielonogórzan. 

W trzecim wyścigu najlepszy Jepsen Jensen z Falubazu, który prowadził od początku do końca. Za jego plecami jechał spokojnie Walasek, za to o 3 miejsce walczyli Kasprzak i Protasiewicz. Pepe szalał przez caly dystans aż w końcu dopiął swego i na ostatnim okrążeniu wyprzedził rywala. 4-2 dla Falubazu i miejscowi prowadzili 11-7.

Bieg nr 4 – start wygrywa Zgardziński, ale jeszcze na I okrążeniu wyprzedza go Zmarzlik. Bezbarwnie jedzie trzeci Dudek, a nie liczy się ostatni Czerniawski. W tym biegu jest 3-3, Falubaz prowadzi 14-10.

W wyścigu piątym fatalnie ze startu wychodzi Falubaz, Stal prowadzi 5-1, ale Jepsen Jensen szarżuje i objeżdża obu gości! Do tego Protasiewicz radzi sobie z Sundstroemem. Falubaz wygrywa 4-2 i prowadzi w meczu 18-12. 

W 6 wyścigu Falubaz prowadził przez dwa okrążenia 5-1, bo Dudek jechał na czele, a niespodziewanie drugi był Niedźwiedź. Ale na 3 okrążeniu juniora Falubazu objechał duet Walasek Kasprzak i skończyło się remisem. Wynik meczu 21-15 dla gospodarzy.

Bieg nr 7 zasmucił kibiców Falubazu. Zmarzlik wygrał walkę na wirażu, a jako drugi  I łuku wyjechał Karczmarz i Stal bez problemu wygrała ten wyścig 5-1, a jej kibice szaleli ze szczęścia w swoim sektorze. Po siódmym wyścigu Falubaz prowadził tylko 22-20.

Ósmy wyścig to remis. Bieg bez historii – Dudek szybko zajął I miejsce, między nim jechali żuzlowcy Stali – Sundstroem i Woźniak, a na końcu Zgardziński. 3-3 i 25-23 dla Falubazu.

Bieg numer 9 – Stal szokuje Zieloną Górę. Świetny Walasek z Kasprzakiem objeżdżają 5-1 słabą dziś parę Zengota Thorsell 5-1. Stal wychodzi na prowadzenie 28-26. Kibice z ZG gwiżdżą, z Gorzowa biją brawo. 

Po 10 biegu sytuacja bez zmian – Stal Gorzów prowadziła 2 punktami po remisie. Bieg wygrał Zmarzlik, który po pięknej walce pokonał Jensena, trzeci był Protasiewicz, który nie miał żadnych problemów z Czerniawskim. A więc 31-29 dla gorzowian. 

11 bieg – niespodziewanie od początku jechał Sundstroem, a Dudka i Zgardzińskiego wyprzedził Kasprzak. 5-1 wygrali świetni gorzowiani i Stal objęła prowadzenie 36-30! Kibice przy W69 mieli markotne miny – oczywiście ci z Zielonej Góry, bo gorzowscy uśmiechali się od ucha do ucha.

12 bieg rozgrzał wszystkich bardzo mocno. Start wygrał Woźniak, a na końcu niespodziewanie jechał świetny do tej pory Jensen. Duńczyk przedał się jednak na 2 miejsce i atakował do końca jeźdźca Stali. Woźniak ostatecznie obronił się i wygrał, za to Niedźwiedź z Falubazu na ostatnich metrach przegrał z Karczmarzem. Stal wygrała 4-2 i prowadziła już 40-32. Stal była już blisko wygrania derbów. 

Trzynasty wyścig przyniósł kontrowersje i już pewną wygraną Stali. Na I łuku drugiego okrążenia Zmarzlik podjechał pod Protasiewicza i zawodnik Falubazu upadł. Kibicom Falubazu wydawało się, że to Zmarzlik będzie wykluczony. Ale sędzia po kilku minutach analiz stwierdził, że sprawcą upadku był Protas i go wykluczył z powtórki. W niej Walasek i Zamrzlik wygrali z Jensenem 5-1, Stal objęła prowadzenie 45-33 i już było wiadomo, że to goście wygrają 95 derby. 

W 14 biegu po raz pierwszy od ośmiu biegów wygrał Falubaz. Para Dudek(jechał za Zengotę), Protasiewicz objechała duet Kasprzak, Woźniak 5-1. Stal prowadziła 46-38. 

W ostatni biegu Falubaz raz jeszcze triumfował 5-1 i choć odrobinę osłodził porażkę kibicom. Dudek z Jensenem pokonali parę Zmarzlik, Walasek i gorzowianie wygrali tylko 47-43. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku