°C

Dlaczego musimy płacić więcej za śmieci?

fot. A.Dobosieiwcz
 

- Podwyżka była konieczna – tak wzrost cen za odbiór śmieci komentowała w Radiu Gorzów przewodnicząca zarządu Związku Celowego Gmin MG-6.

Od lipca mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości zapłacą za śmieci o osiem złotych więcej. Cena została podniesiona z obecnych 24 do 32 złotych od osoby miesięcznie.

Katarzyna Szczepańska tłumaczyła na naszej antenie, że początkowo związek planował podwyżkę do 29 złotych, ale ilość śmieci wzrosła w pandemii tak mocno, że stawkę ustalono na poziomie o trzy złote wyższą:

Jednak zdaniem Katarzyny Szczepańskiej kluczowa była zmiana przepisów, które nakazują rozliczania się z operatorami od każdej tony odpadów:

Problemem jest także ogromna różnica między liczbą mieszkańców zgłoszonych w deklaracjach śmieciowych, a danymi, które posiada urząd statystyczny. GUS podaje, że w Gorzowie mieszka około 123 tys. mieszkańców. Tymczasem z deklaracji wynika, że nieco ponad 99 tysięcy. Dlatego przed MG-6 teraz trudne zadanie zweryfikowania deklaracji i znalezienia osób, które nie płacą za śmieci.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku