°C

Piknik naukowy z nosorożcem w tle

fot; E.Kobelak
 

Miasto i gorzowskie muzeum zapraszają gorzowian na piknik naukowy. Tematem przewodnim będzie gorzowska Stefania czyli prehistoryczny nosorożec, którego szkielet odnaleziono 5 lat temu podczas budowy gorzowskiego odcinka drogi S3.

Znaleziskiem zainteresowali się naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego, badania szkieletu wciąż trwają, a wiedzą na temat gorzowskiego znaleziska badacze od kilku lat chętnie dzielą się z gorzowianami. Mówi dyrektor gorzowskiego muzeum Ewa Pawlak:

Natomiast o godzinie 15:30 w ogrodzie muzealnym zaplanowano spektakl „NOSO-ROŻEK: na tropie Stefanii, czyli gala prehistoryczna”. To będą fragmenty spektaklu w wykonaniu aktorów gorzowskiego teatru.

Jak zapewnia dyrektor Marta Liberkowska z Wydziału Promocji i Informacji przygotowane atrakcje pikniku będą ciekawe zarówno dla młodych jak i nieco starszych gorzowian

A dzień wcześniej, czyli w piątek na Starym Ryku otwarta zostanie wystawa „Nos w nos z nosorożcem. I nie tylko…”


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku