°C

Fotopułapka złapała ich na gorącym uczynku

fot. A.Dobosieiwcz
 

4 osoby pozbywające się śmieci na dziko zostały ukarane mandatem przez gorzowskich strażników. W ich przyłapaniu pomogły fotopułapki. Niestety, dzikie wysypiska i podrzucanie śmieci to w mieście kłopot. W ten sposób mieszkańcy pozbywają się zarówno odpadów komunalnych, jak i gabarytów. Tym razem chodziło głównie o odpady budowlane.

Do trzech przypadków doszło w centrum miasta , jedno to peryferie osiedla Staszica. Mówi komendant miejskich strażników Andrzej Jasiński:

Mężczyzna został ukarany 200 złotowym mandatem karnym. Kara nie była wysoka, bo szybko posprzątał swoje śmieci i udowodnił, że trafiły one do Chruścika.
Jak dodaje komendant Jasiński takie zachowania skutkują między innymi podwyżkami za odbiór odpadów, które ponoszą wszyscy mieszkańcy:

Gorzowianie, których spotkaliśmy dziś na ulicach miasta są przekonani, że fotopułapki to skuteczna broń w walce z dzikimi wysypiskami zarówno w mieście jak i w lasach:

Za wyrzucanie śmieci na dziko, straż miejska może nałożyć mandat w kwocie do 500 złotych. Jeśli jednak sprawa trafi do sądu to mandat taki wynieść może nawet 5 tysięcy złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku