°C

Chce biec przez całą dobę

fot. AJP
 

Profesor Akademii im. Jakuba z Paradyża Paweł Prüfer, socjolog, duchowny, naukowiec, pasjonat biegów długodystansowych, zamierza zrealizować niezwykły plan: chce biec przez 24 godziny!

W piątek wieczorem start niezwykłego biegu. Będzie to promocja nauki i sportu, a także przeżycie duchowe. Mówi Ewelina Wilkońska z Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Paweł Prüfer ma już za sobą około stu maratonów i ultramaratonów. Trasa 24-godzinnego biegu nie jest szczegółowo zaplanowana, ale będą to gorzowskie ulice i okolice miasta:

Biegacz zamierza zakończyć swój bieg w sobotę o godz. 21.00 przy kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbego przy Czereśniowej. Można kibicować mu na starcie i mecie, a także w czasie całej doby tego niezwykłego wyczynu. Pawła Prüfera poznacie po niewielkim, czerwonym plecaku. Biegacz nie ukrywa, że pozdrowienia od przechodniów czy kierowców na pewno dodadzą mu sił. Trasa biegu może mieć nawet około 150 kilometrów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku