°C

Tak będzie wyglądał Kwartał Kultury

fot. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych
 

Rozpoczęła się przebudowa tzw. Kwartału Kultury. Chodzi o budynki zlokalizowane między ulicami Warszawską, Szkolną i Teatralną.

Pierwszy etap to przebudowa i rozbudowa byłego gimnazjum. Z ulicy Warszawskiej przeniesie się tam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Mówi dyrektor szkoły Małgorzata Broniarek.

Budynek obecnego Plastyka przy Warszawskiej zajmie szkoła muzyczna z ulicy Chrobrego. Obie placówki ma scalić przeszklony łącznik z windą, który stanie się galerią sztuki dostępną dla mieszkańców. Mówi wicedyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych Leszek Jakubowski.

Inwestycja ma potrwać do końca 2023 roku. Realizuje ją firma z Różanek.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku