°C

10 lat Filharmonii Gorzowskiej

fot:E.Kobelak
 

18 maja Filharmonia Gorzowska obchodzić będzie 10. urodziny. By podkreślić to wydarzenie, zaplanowano szereg koncertów oraz wydarzeń towarzyszących, które pojawiać się będą podczas całego urodzinowego miesiąca. Punktem kulminacyjnym będzie koncert jubileuszowy, zaplanowany na 14 maja.

Przez te dziesięć plan w murach filharmonii odbyło się 600 koncertów i wydarzeń artystycznych, na które melomani zakupili 300 tysięcy biletów. Mówi dyrektor filharmonii Joanna Pisarewicz:

Łukasz Jaros, skrzypek filharmonii, pamięta wrażenie jakie 10 lat temu zrobiła na nim ta instytucja:

Początki Filharmonii Gorzowskiej wspomina także Małgorzata Szwajlik:

Koncert jubileuszowy zaplanowano na 14 maja. Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej pokieruje maestro Przemysław Fiugajski:

Niestety, pandemia pokrzyżowała także jubileuszowe plany filharmonii. Koncert odbędzie się więc bez udziału publiczności. Będzie go można obejrzeć w formule online na kanale YouTube filharmonii. Początek o godzinie 19.00

O urodzinach filharmonii przypominać ma także szereg koncertów i wydarzeń kulturalnych, wśród nich będą koncerty na gorzowskich osiedlach czy koncert familijny na placu Sztuk przed Filharmonią, który zaplanowano na 30 maja.

Niespodzianka czeka także na 10 latków urodzonych 18 maja, a także noworodki, które przyjdą na świat 18 maja.

10 lat Filharmonii Gorzowskiej Radio Gorzów 23 czerwca 2021


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku