°C

Frankowicze czekają na orzeczenie Sądu Najwyższego

Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
 

Po godz. 13 we wtorek w Sądzie Najwyższym rozpoczęło się posiedzenie całego składu Izby Cywilnej w sprawie rozstrzygnięcia szeregu pytań sformułowanych przez I prezes SN Małgorzatę Manowską i dotyczących spraw o kredyty walutowe - poinformował PAP zespół prasowy tego sądu.

Posiedzenie miało rozpocząć się o godz. 10:00, jednak zostało opóźnione z powodu informacji o umieszczeniu ładunku wybuchowego w budynku Sądu Najwyższego.

Prezes stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, Arkadiusz Szcześniak, podkreśla, że jedną z istotnych kwestii czekających na rozstrzygnięcie jest sprawa pozwów o wynagrodzenie. Przypomniał, że te pozwy mogą składać zarówno kredytobiorcy, jak i banki. Wskazał, że orzeczenie Sądu Najwyższego może sprawić, iż do sądów nie trafi kilkadziesiąt tysięcy pozwów.

Reprezentujący frankowiczów radca prawny Sylwester Kasprzewski podkreśla, że kredytobiorcy czekają też między innymi na rozstrzygnięcie dotyczące ważności umów.

Po stronie kredytobiorców wypowiadał się między innymi prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tomasz Chróstny mówił niedawno, że spodziewa się korzystnej dla frankowiczów uchwały Sądu Najwyższego.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku