°C

101 derby Ziemi Lubuskiej. Juniorzy języczkiem u wagi?

fot. Jacek Bialogłowy
 

Falubaz Zielona Góra będzie gospodarzem 101 derbów Ziemi Lubuskiej, które odbędą się w niedzielę wieczorem. Obie ekipy mają świetnych seniorów - tych ze Stali uważa się za lepszych, bo to m.in najlepszy żużlowiec świata Bartosz Zmarzlik czy znakomity Martin Vaculik. Z kolei w Falubazie prym wiodą Patryk Dudek i Max Fricke. Duże znaczenie dla derbów może mieć występ juniorów obu ekip. Ciężko tu wskazać, kto dysponuje lepszymi młodzieżowcami.

Na początku sezonu w Falubazie biegi młodzieżowe wygrywał dwa razy Fabian Ragus, ale dwa ostatnie pojedynki to przegrane przez Falubaz wyścigi nr 2. 

Z kolei Stal w dwóch poprzednich meczach też nie wygrała biegu młodzieżowego choć w meczu z Motorem Lublin wywalczyła remis. 

Formacje młodzieżowe wydają się być na zbliżonym poziomie – która z nich „zgarnie” bieg młodzieżowy, a potem ewentualnie dorzuci jakiekolwiek punkty w biegach z seiorami może walnie przyczynić się do zwycięstwa swojego zespołu. 

Posłuchajmy młodzieżowych przedstawicieli obu ekip .

Najpierw Jakub Osyczka z Falubazu – przyznaje, że emocje rosną w miarę zbliżania się derbów:

O swoim podejściu opowiada też Wiktor Jasiński ze Stali, który twierdzi, że lubi tor w Zielonej Górze:

 

Derby nr 101 zaczynają się w niedzielę o 19:!5 – transmisja w Radiu Zachód, Radiu Zielona Góra i Radiu Gorzów.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku