°C

Znamy wynik zbiórki do wirtualnej puszki hospicjum

Zdj. RG
 

Blisko 15 tysięcy złotych udało się zebrać do wirtualnej puszki gorzowskiego hospicjum. Zbiórka publiczna, która przez wiele lat odbywała się na ulicach Gorzowa, w tym roku nie mogła być zorganizowana w sposób tradycyjny. Zdecydowano więc, że przez cały kwiecień mieszkańcy będą mogli wesprzeć hospicjum poprzez wpłaty na konto placówki.

15 tysięcy to dużo mniej niż suma ze zbiórek ulicznych, jednak dyrektor placówki Marek Lewandowski docenia i tę kwotę:

Przypomnijmy, każdego roku placówka część pieniędzy na działalność musi pozyskać we własnym zakresie, stąd różnego rodzaju zbiórki czy akcje organizowane przez pracowników i wolontariuszy hospicjum. W ubiegłym roku placówka musiała zebrać w ten sposób 1 mln 300 tys zł., a pandemia nie ułatwia tego zadania:

Zebrane pieniądze przeznaczone zostały na rzecz osób chorych, którym placówka pomaga w ramach Hospicjum Stacjonarnego, Hospicjum Domowego, Hospicjum Domowego dla Dzieci, Działu Pobytu Dziennego oraz podopiecznych Świetlicy „Jaskółka”. Łącznie to ponad 100 osób.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku