°C

Niezwykła aukcja gorzowskiego hospicjum

fot: prof. J. Majchrowski
 

W gorzowskim Hospicjum Św. Kamila ruszyła niecodzienna akcja. To aukcja złotego medalu „Dar Serca” jaki Sędzia Sądu Najwyższego, pierwszy Wojewoda Lubuski prof. Jan Majchrowski otrzymał od hospicjum w 2000 roku, za wspieranie działalności placówki. Kwota z licytacji wesprzeć ma działalność gorzowskiego hospicjum w trudnym czasie pandemii.

– Już czas, by medal wrócił tam gdzie jego miejsce, czyli do Gorzowa – mówi nam profesor Jan Majchrowski:

Marek Lewandowski, dyrektor gorzowskiego hospicjum jest przekonany, że będą osoby zainteresowane udziałem w aukcji:

– Miałem możliwość odwiedzić hospicjum i przekonać się, że jest to niezwykłe miejsce, które służy nie tylko chorym, ale każdemu, kto je odwiedza – także zdrowym – dodaje profesor Majchrowski:

Kwota jaką uda się uzyskać, przekazana zostanie na cele statutowe hospicjum. Przypomnijmy, każdego roku placówka część pieniędzy na działalność musi pozyskać we własnym zakresie, stąd różnego rodzaju zbiórki czy akcje organizowane przez pracowników i wolontariuszy hospicjum. W ubiegłym roku placówka musiała zebrać w ten sposób 1 mln 300 tys zł., a pandemia nie ułatwia tego zadania:

Regulamin aukcji znaleźć można na stronie internetowej www.hospicjum-gorzow.pl. Aukcja trwać będzie do 31 maja. Patronat medialnym objęło Radio Gorzów i Radio Zachód.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku